آموزش

آزمایشگاه مجازی کلاس علوم

واقعیت مجازی دیگر بخشی از آینده دور، و مختص بازی و سرگرمی نیست. مایکل بودکر می‌خواهد از ان استفاده کند تا تحصیلات پر کیفیت را قابل دسترس‌تر کند. در این سخنرانی پر طراوت، ایده‌ای را مطرح می‌کند که روش تدریس علوم در مدارس را متحول خواهد کرد.

بیشتر بخوانید »
اندرو پلینگ دانشمندی که از سیب گوش می سازد
آموزش

اندرو پلینگ دانشمندی که از سیب گوش می سازد

اندرو پلینگ یک بیوهکر است [دستکاری با مواد زیستی]، و طبیعت سخت افزار اوست. مواد مورد علاقه او ساده ترین ها هستند (و گاهی اوقات آنها را بین ضایعات دورریز پیدا میکند). او گوش‌های واقعی انسان را با کار روی ساختار سلولوزی تشکیل دهنده سیب، «پرورش» می‌دهد، کاری پیشگامانه در پروسه ای که ممکن است روزی برای تعمیر اعضای بدن به طور امن و ارزان استفاده شود.

بیشتر بخوانید »
پردازش سیگنال مغز | یک ایده
آموزش

پردازش سیگنال مغز

پردازش سیگنال مغز پروژه ای جالب که توی دنیا در حال کار می باشد . یک موسسه در رابطه با پردازش مغز دستگاهی رو آماده کرده که می توانید با پیرینتر سه بعدی پیرینت کنید و سیگنال های مغز را مشاهده کنید . در این پروژه تمام نقشه های چاپ و سنسور ها و.. در اختیار تمام پژوهشگران قرار گرفته

بیشتر بخوانید »
سایتی ویژه مهندسین | یک ایده
آموزش

سایتی ویژه مهندسین

سایت های زیادی پروژه های منبع باز یا Open Source را ارائه می دهند و در اختیار عموم قرار می دهند یکی از این سایت ها که بیشتر پروژه های مهندسی و روباتیک را به صورت منبع باز در اختیار عموم قرار می دهد سایت https://www.wevolver.com می باشد .

بیشتر بخوانید »
آموزش

تد ۲۰۱۱ خانم امی پوردی

“اگر زندگی شما یک کتاب بود و شما نویسنده اش بودید، دوست داشتید داستان شما چطور پیش برود؟ این سوالی است که زندگی مرا برای همیشه تغییر داد.”
اِمی پوردی (Amy Purdy ؛ متولد ۷ نوامبر ۱۹۷۹ ) هنرپیشه، اسنوبرد سوار حرفه‌ای، اهل ایالات متحده آمریکا است.

بیشتر بخوانید »
آموزش

تد TED یک مجموعه همایش جهانی است

تد TED یک مجموعه همایش جهانی است که با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.
مجموعه تد در سال ۱۹۸۴ تاسیس شد اما سمینارهای دوره‌ای که در سایت تد منتشر می‌شود از سال ۱۹۹۰ شکل گرفت. TED مخفف سه کلمه است: Technology و Entertainment و Design. تکنولوژی ، سرگرمی و طراحی

بیشتر بخوانید »
آموزش

راهکاری برای کارآفرینان و مخترعین جهت “جذب سرمایه”

کراودفاندینگ یا جذب سرمایه جمعی (جمع‌سپاری)، روشی است که در آن به کمک یک بستر مناسب، افراد مختلف و علاقه‌مند به حمایت و مشارکت از یک ایده دعوت می‌شوند. در کراودفاندینگ، صاحب ایده با تلاش و کوشش خود، سعی می‌کند به جای جذب یک سرمایه گذار کلان، از چندین سرمایه گذار کوچک برای حمایت از کسب‌وکار و ایده خود دعوت کند. افراد زیاد با هزینه‌های کم سرمایه مورد نیاز ایده شما را تأمین خواهند کرد.

بیشتر بخوانید »
آموزش

آردونیو arduino

آردوینو (Arduino) یک پلتفرم اوپن سورس الکترونیک است. بدین معنی که نرم‌افزار و طرح سخت‌افزار آن به صورت آزاد در اختیار تمام افراد قرار گرفته و افراد می‌توانند به وسیلهٔ آن پروژه‌های الکترونیکی خود را به سادگی انجام دهند.

بیشتر بخوانید »