ایده ای برای کمک به نابینایان | یک ایده
ایده

ایده ای برای کمک به نابینایان

محیط شهری مکانی سخت برای حرکت نابینایان می باشد . این ایده یک راه حل تکنولوژیک است که باعث می شود نابینایان از موانع اطراف خود در محیط ناشناخته بدون کمک یک چوب پیاده روی یا یک سگ آگاه شوند. علاوه بر داشتن یک سیستم یکپارچه سیستم Arduino با کمک یک جفت سنسور اولتراسونیک (HC-SR-04) از طریق بلوتوث (HC-05، HC-06) متصل شده، این دستگاه قابل حمل است همچنین دستگاه دارای سیستم GPS می باشد که اجازه خواهد داد که خانواده یا خویشاوندان کاربر نابینا نیز از طریق یک اپلیکیشن پیگیر فرد نابینا باشند .

بیشتر بخوانید »
ایده

ربات سایبورگ

تجهیزات ایمنی روز به روز در حال تکامل است . در حال حاضر، Cyberdyne با انتشار( HAL) (Hybrid Assistive Limb) یک جهش بزرگ در تجهیزات ایمنی گرفته است. HAL اولین ربات سایبورگ در جهان است که با استفاده از آن می توان عملکردهای بدنی را بهبود، پشتیبانی و افزایش داد. اساسا، HAL هوش مصنوعی هوشمند است، کمک به فردی که دچار مشکلات حرکتی هستند HALباعث می شود که انرژی بیشتری از موتور به دست آورند.

بیشتر بخوانید »
ایده

جوراب برای ورزش و درمان

در این ایده اپلیکیشن ورزشی برای دویدن و راه رفتن طراحی شده که به یک سری سنسور پوشیدنی متصل می شود در این ایده سنسورهای پوشیدنی دو مدل است یکی سنسورهایی که در جوراب قرار گرفته و با فشار پا فعال می شوند و داده ها بوسیله یک کیت متصل به جوراب که دارای بولوتوث می باشد به اپلیکیشن ارسال می شود

بیشتر بخوانید »
ایده

دستگاه بخیه زن

این دستگاه برای مواقعی که می خواهید سریع و بدون دردسر بخیه کنید ! AIM یک دستگاه است که برای کمک به پزشکان بدون توجه به مهارت آنها توسعه یافته است. این دستگاه دارای یک چراغ ساده و یک صفحه نمایش می باشد که میزان فشار و فاصله را مشخص می کند تا بخیه به صورت صحیح انجام شود.

بیشتر بخوانید »
ایده

دستبندی ویژه نابینایان

در این ایده دستگاهی شبیه دستبند طراحی شده که در آن سنسوری قرار دارد که با استفاده از تکنولوژی سونار کار می کند و با استفاده از ارتعاشی که ایجاد می کند به شما کمک می کند تا از محیط اطراف آگاهی پیدا کنید . این دستگاه می تواند اشیایی که در فاصله ٤ متری قرار دارند را ردیابی کند .

بیشتر بخوانید »